איבחון מקצועי

תוכן עניינים

איבחון מקצועי במרפאה בתל אביב

לפני שתבחרו לעבור טיפול בקליניקה שלנו או אצל פיזיוטרפיסט באופן כללי, חשוב לנו להציע עזרה בהבנת תהליך ההערכה הראשונית. הבנה זו יכולה להקל על החרדות ולעזור למקסם את התועלת, אותה תפיקו מהטיפול עצמו.

בביקורכם הראשון במרפאה לפיזיותרפיה, המטרה העיקרית של הפיזיותרפיסט היא להבין לעומק את מצבכם הגופני, ההיסטוריה הרפואית, אורח החיים ומטרות הטיפול, אותן תרצו להשיג. הערכה מקיפה זו מאפשרת להם להתאים תוכנית טיפול שתענה בצורה הטובה ביותר על הצרכים הייחודיים של המטופל.

הפגישה הראשונית נמשכת בדרך כלל בין 45 דקות לשעה ונערכת במספר שלבים. ראשית, המטופל יקיים דיון מפורט עם הפיזיותרפיסט. פיזיוטרפיסט ישאל שאלות על הסיבה שהביאה את המטופל לטיפול, ההיסטוריה הרפואית, הרגלי חיים ופעילויות יומיומיות. מידע מדויק בשלב זה מהווה את הבסיס הנחוץ לבניית תוכנית טיפול יעילה.

לאחר מכן, הפיזיותרפיסט מבצע בדיקה גופנית. זה יכול לכלול התבוננות בהליכת המטופל (ניתוח הליכה), עמידתו או ביצוע תנועות מסוימות. לפעמים יש  גם להעריך באופן ידני את החוזק והגמישות של שרירי המטופל ואת טווח התנועה במפרקים שלו. ניתן לבצע בדיקות נוספות במידת הצורך, כדי לזהות או לשלול בעיות מסוימות.

הפיזיותרפיסט עשוי גם להעריך את היציבת המטופל. יציבה לקויה היא גורם שכיח לבעיות שרירים ושלד רבות. זיהוי כל חוסר יישור יציבה יכול לספק תובנה משמעותית לגבי מצב גופני ולהנחות את הגישה הטיפולית.

במקרים מסוימים, הפיזיותרפיסט עשוי להשתמש בכלי אבחון כמו אולטרסאונד או בדיקות אלקטרופיזיולוגיות. אלה מספקים הבנה מעמיקה יותר של מצב המטופל ומסייעים בהגדרת יעדי הטיפול המתאימים.

לאחר השלמת ההערכה, הפיזיותרפיסט ידון בממצאיו עם המטופל. הוא יסביר את הסיבה לתסמינים שלך, את תוכנית הטיפול המוצעת ויתאם ציפיות בנוגע לתוצאות הצפויות. זה הזמן של המטופל לשאול שאלות ולקבל מענה לכל חשש או תחושת חוסר וודאות שאולי יש למטופל. דיאלוג פתוח ושיתופי חיוני לטיפול יעיל.

לבסוף, הפיזיותרפיסט יקבע תכנית טיפול מותאמת אישית על סמך ההערכה שלו. זה יכול לכלול תרגילים, טיפול ידני וייעוץ לגבי שינויים באורח החיים. חשוב לזכור שפיזיותרפיה היא מאמץ משותף, וההשתתפות הפעילה של המטופל משפיעה באופן משמעותי על התוצאה.

ב-פיזיו-קוואנטקס, הפיזיותרפיסטים המנוסים והמסורים שלנו יציעו לכם הערכה יסודית וטיפול מותאם אישית. אנו מבינים את החשיבות של הקשבה למטופלים שלנו ומתחייבים להציע להם סביבה בטוחה ותומכת למסע הריפוי שלהם.

בין אם אתם מחלימים מפציעה, סובלים מבעיה כרונית או מבקשים לשפר את את המצב הגופני הכללי, פיזיותרפיה יכולה לעזור לכם בצורה משמעותית. תקבעו פגישה עוד היום על ידי מילוי טופס הפניה, ובואו ניקח את הצעד הזה ביחד.

הצוות שלנו

פיזיוטרפיסט מומחה לבעיות אורתופדיות מורכבות, בעל 16 שנות ניסיון והסמכות בינלואומיות רבות. בין השאר מתמחה שמא בפציעות ספורט, מומחה לטיפול בכאב כרוני, כאב על רקע רגשי, בעיות פה ולסת, טיפול בסחרחורות (ורטיגו), מומחה בכאבי ראש ומגרינות ובמגוון רחב של בעיות אורתופדיות אחרות.. בקליניקה נעשה שימוש בפרקטיקות ובטכנולוגיות מהמתקדמות בעולם המסתמכות על יכולת אבחון מעמיקה, שיטות טיפול ייחודיות והתאמה אישית של תוכנית מיטבית. פתרונות ותוצאות כבר בטווח הזמן המיידי!

ליעוץ וקביעת תורים צרו איתנו קשר

תפריט נגישות