טכניקות כירופרקטיקה (מניפולציה)

בפיזיו קוואנטקס יש מטפלים המוסמכים בטכניקות כירופרקטיקה ומניפולציה על ידי OMT TRAINING

התאמה כירופרקטית היא הליך שבו מומחים מיומנים (כירופרקטים) משתמשים בידיהם או במכשיר קטן כדי להפעיל כוח מבוקר ופתאומי על מפרק עמוד השדרה. המטרה של הליך זה, המכונה גם מניפולציה של עמוד השדרה, היא לשפר את תנועת עמוד השדרה ולשפר את התפקוד הגופני של הגוף.

ליעוץ וקביעת תורים צרו איתנו קשר

טופס פניה - טקסט

כאבי גב תחתון, כאבי צוואר וכאבי ראש הם הבעיות הנפוצות ביותר שעבורן אנשים מחפשים התאמה כירופרקטית.

התאמה כירופרקטית בטוחה כאשר היא מבוצעת על ידי מישהו שעבר הכשרה ורישיון לספק טיפול כירופרקטי. סיבוכים חמורים הקשורים להתאמה כירופרקטית הם נדירים בסך הכל, אך עשויים לכלול:

  • פריצת דיסק או החמרה של פריצת דיסק קיימת
  • דחיסת עצבים בעמוד השדרה התחתון
  • סוג מסוים של שבץ לאחר מניפולציה בצוואר
  • אוסטאופורוזיס חמור
  • חוסר תחושה, עקצוץ או אובדן כוח ביד או ברגל
  • סרטן בעמוד השדרה שלך
  • סיכון מוגבר לשבץ מוחי
  • אי תקינות עצם ידועה בצוואר העליון

בביקורך הראשוני, המטפל המוסמך שלך ישאל שאלות על ההיסטוריה הבריאותית שלך ויבצע בדיקה גופנית, תוך תשומת לב מיוחדת לעמוד השדרה שלך. המטפל המוסמך שלך עשוי להמליץ ​​גם על בדיקות או בדיקות אחרות, כגון צילומי רנטגן.

במהלך התאמה כירופרקטית טיפוסית, המטפל המוסמך ממקם אותך בתנוחות ספציפיות לטיפול באזורים שנפגעו. לעתים קרובות, אתה ממוקם שוכב עם הפנים כלפי מטה על שולחן כירופרקטיקה מעוצב במיוחד. המטפל המוסמך משתמש בידיו כדי להפעיל כוח מבוקר ופתאומי על המפרק, דוחף אותו אל מעבר לטווח התנועה הרגיל שלו. אתה עלול לשמוע קולות פיצוץ או פיצוח בזמן שהכירופרקט שלך מזיז את המפרקים שלך במהלך הטיפול.

יש אנשים שחווים תופעות לוואי קלות במשך כמה ימים לאחר התאמה כירופרקטית. אלה עשויים לכלול כאבי ראש, עייפות או כאבים בחלקי הגוף שטופלו.

תוצאות

התאמה כירופרקטית יכולה להיות יעילה בטיפול בכאבי גב תחתון, אם כי חלק ניכר מהמחקרים שנעשו מראה רק יתרון צנוע – בדומה לתוצאות של טיפולים קונבנציונליים יותר. מחקרים מסוימים מצביעים על כך שמניפולציה בעמוד השדרה עשויה להיות יעילה גם עבור כאבי ראש ומצבים אחרים הקשורים לעמוד השדרה, כגון כאבי צוואר.

לא כולם מגיבים להתאמות כירופרקטיות. הרבה תלוי במצב הספציפי שלך. אם הסימפטומים שלך לא מתחילים להשתפר לאחר מספר שבועות של טיפולים, ייתכן שהתאמה כירופרקטית לא תהיה האפשרות הטובה ביותר עבורך.

חשוב לציין בפיזיו קוואנטקס מי שמבצע את טכניקות האוסטאופתיה והמניפולציות הוא פיזיותרפיסט או מטפל מוסמך אשר עבר הכשרה מוכרת לשימוש בטכניקות אוסטאופתיה וכירופרקטיקה על ידי OMT TRAINING

הצוות שלנו

חסן שמא

פיזיותרפיסט

תפריט נגישות