מיטת מתיחה לגב תחתון

תוכן עניינים

מיטת מתיחה לגב תחתון

מתיחה בגב משמשת להורדת לחץ בגב התחתון. תהליך זה נקרא לעתים קרובות דקומפרסיה בעמוד השדרה, מכיוון שהוא מוריד לחץ מהמבנים של הגב התחתון או עמוד השדרה המותני. פעילויות יומיומיות מפעילות לחץ על הדיסקים בעמוד השדרה, אשר מרפדים את הגב מפני לחץ מזיק. שימוש בטיפול זה בבית יכול לסייע בהסרת לחץ זה הנובע ממצבי גב כרוניים כגון ניוון דיסק מדלקת פרקים וגירוי עצבי מפריצת דיסק.

כאב גב דיסקוגני הוא מונח המשמש לעתים קרובות למצבים הגורמים לכאבים מהדיסק, אשר עשויים להיות מניוון, קרעי דיסק או פריצות. במקרה של ניוון, הדיסק מאבד גובה לאורך זמן. זה עשוי להשפיע על הפתחים שמהם יוצאים עצבים מעמוד השדרה, כמו במקרה של סכיאטיקה, או עלול להשפיע על המפרקים בחלק האחורי של עמוד השדרה האחראים על תנועות ההחלקה. גירוי של מפרקים אלו, הנקרא תסמונת פן, יכול לנבוע מפציעה או ניוון, ועלול לגרום לתסמינים דומים של פריצת דיסק, עם הקרנת כאב מהגב התחתון אל הירך, הרגל ואפילו המפשעה.

פריצת דיסק גורמת לחלק דמוי הנוזל של הדיסק לדחוף החוצה תוך הפעלת לחץ על העצבים הרגישים. זה גורם לעתים קרובות לכאב מגירוי עצבי ודלקת. הלחץ המוגבר בדיסק בולט בעיקר בבוקר, ולכן יש להמתין כשעה לאחר ההתעוררות לפני ביצוע הרמה כבדה. הלחץ על הדיסק הוא הגדול ביותר בישיבה, עמידה מעט פחות, ושכיבה מייצרת את לחץ הדיסק הנמוך ביותר.

שרירים מקוצרים מיציבה לקויה בעת ישיבה ממושכת עלולים לכאוב ולהיכנס לעווית. קיצור כרוני גורם לדלקת, ולאחר מכן התקשות של השריר הנקרא פיברוזיס. במצב זה, אדם נוטה יותר לאמץ שריר גב. שרירים יכולים גם להיכנס לעווית כתוצאה מפריצת דיסק או מצבים אחרים כדי להגן על מבנים רגישים אחרים. עווית שריר מגן זו יכולה להיות מאוד כואבת.

שאלות נפוצות

היתרונות של המתיחה בגב תחתון

מכיוון שהמתיחה מורידה לחץ מהדיסקים והעצבים, ניתן להקל על הכאב של המבנים הרגישים הללו. כאבי דיסק מופחתים, השרירים יכולים להימתח ולהירגע. ניתן גם להגביר את זרימת הדם, ולהאיץ את תהליך הריפוי. מכיוון שמצבים ניווניים מייצגים סוג של קריסה של מבני עמוד השדרה, כפי שצוין מהיותם גבוהים יותר בבוקר לעומת בלילה, או ממיון ככל שמתבגרים, המתיחה מרימה ומפרידה בין מבנים אלה, ומביאה להקלה בברכה בכאב ובמתח.

יש תיאון בין גובה דיסק מוגבר עם מתיחה בגב לבין הקלה בתסמינים. דקומפרסיה מייצרת אפקט יניקה, עוזר למשוך חומר פריצת דיסק. מתיחה של השרירים מלווה לרוב בהידוק רצועה, מה שיכול לסייע בהחזרה של פריצת דיסק. הפרדת המפרקים יכולה לעזור להקל על גירוי מפרקים ולהרחיב את החלל לעצבים ולכלי דם, ולאפשר לנוזל עשיר בחומרים מזינים להיכנס לדיסק.

יש הרבה מחקרים לגבי התחדשות של דיסקים מהסוג הכואב של מצבי עמוד שדרה ניווניים. בעוד שמחקרים אלו מתמקדים בביו-חומרים ובהנדסה גנטית, ההשערה היא כי המתיחה המותנית עוזרת להתחדשות הדיסק, ומאפשרת ירידה בלחץ או שחרור מבנים אלו לאורך תקופה, כאשר התחדשות, במידה, עשויה להיות אפשרית.

שיטות המתיחה

ניתן לעשות משיכה לגב ביישום קבוע או מתמשך, כאשר הכוח נשמר במשך כל פגישת הטיפול. מתיחה לסירוגין כוללת מתיחה ומנוחה לסירוגין במרווחים לאורך פגישת הטיפול. בכללי; היכן שיש רמות גבוהות יותר של ניוון, רציף בדרך כלל מועדף מכיוון שיש פחות חומר ביולוגי להפיק תועלת מלחץ חוזר ומתחלף.

קונטראאינדקציה

באופן כללי, המתיחה בבית בטוחה ויעילה. ישנם מצבים שבהם אסור להשתמש בו כמו פציעה לאחרונה ומחלות עצם הרסניות. חשוב תמיד להתייעץ עם איש המקצוע שלך לגבי השימוש במכשירי מתיחה בבית במקרה הספציפי שלך.

הצוות שלנו

פיזיוטרפיסט מומחה לבעיות אורתופדיות מורכבות, בעל 16 שנות ניסיון והסמכות בינלואומיות רבות. בין השאר מתמחה שמא בפציעות ספורט, מומחה לטיפול בכאב כרוני, כאב על רקע רגשי, בעיות פה ולסת, טיפול בסחרחורות (ורטיגו), מומחה בכאבי ראש ומגרינות ובמגוון רחב של בעיות אורתופדיות אחרות.. בקליניקה נעשה שימוש בפרקטיקות ובטכנולוגיות מהמתקדמות בעולם המסתמכות על יכולת אבחון מעמיקה, שיטות טיפול ייחודיות והתאמה אישית של תוכנית מיטבית. פתרונות ותוצאות כבר בטווח הזמן המיידי!

ליעוץ וקביעת תורים צרו איתנו קשר

תפריט נגישות