עיסוי רפואי

תוכן עניינים

עיסוי רפואי הינו חלק חשוב בתהליך הטיפול בתחום הפיזיותרפיה, הינו שיטה ממוקדת לניהול מצבים בריאותיים שונים. שיטת עיסוי זו הולכת מעבר להרפיה כללית והפגת מתחים, תוך התמקדות בטיפול בבעיות רפואיות ספציפיות שאובחנו על ידי רופא או פיזיותרפיסט.

 

טופס פניה – טקסט

מהו עיסוי רפואי?

עיסוי רפואי הוא שיטה טיפולית המשמשת לטיפול ממוקד במצבים ותסמינים רפואיים כחלק מתכנית טיפול מקיפה. שלא כמו עיסוי מסורתי, המשמש לעתים קרובות להרפיה השיפור הרגשה כללית, עיסוי רפואי מותאם לטיפול בבעיות בריאותיות מאובחנות. טיפול זה מבוצע על ידי מטפל מורשה אשר קיבל הכשרה מיוחדת בטיפול במצבים בריאותיים באמצעות טכניקות עיסוי רפואי.

יתרונות בריאותיים של עיסוי רפואי

היתרונות של עיסוי רפואי הם רבים, וכוללים היבטים פיזיים ופסיכולוגיים כאחד. הוכח כי הוא מספק הקלה במגוון מצבים, כולל:

 1.  טיפול בכאב: אחד היתרונות העיקריים של עיסוי רפואי הוא שיכוך כאבים, במיוחד במצבי כאב כרוניים כגון דלקת פרקים, פיברומיאלגיה וכאבי גב. על ידי התמקדות באזורים ספציפיים של אי נוחות, עיסוי רפואי יכול להפחית כאב, להגביר את הניידות ולשפר את התפקוד הכללי.
 2. זרימת דם משופרת: הטכניקות המשמשות בעיסוי רפואי יכולות לסייע לשיפור בזרימת הדם, מה שמסייע לריפוי והפחתה של נפיחות באזורים הפגועים. שיפור זרימת הדם גם מקל על אספקת חמצן וחומרים מזינים לרקמות.
 3. הפחתת מתח ובריאות נפשית: בעוד שהמיקוד העיקרי של עיסוי רפואי הוא פיזי, יתרונותיו מורגשים גם בבריאות הנפש. זה יכול לבוא לידי ביטוי בהפחתה של רמת הורמוני הלחץ, להקל על חרדה ולקידום תחושת רווחה, שהיא חיונית לבריאות הכללית.
 4. שיקום והחלמה: עיסוי רפואי מועיל במיוחד בהקשר של שיקום. עבור מטופלים המתאוששים מניתוחים, פציעות או מתמודדים עם מצבים כמו שבץ מוחי, עיסוי רפואי יכול להאיץ את תהליך ההחלמה ולסייע בהחזרת הכוח והניידות.
 5. תפקוד משופר של מערכת חיסונית: טיפולי עיסוי רפואי יכולים להגביר את תפקודה של המערכת החיסונית על ידי גירוי מערכת הלימפה, ובכך לעזור לגוף להדוף זיהומים ומחלות בצורה יעילה יותר.
 6. דפוסי שינה משופרים: אנשים רבים מגלים שעיסוי רפואי עוזר לשפר את איכות השינה שלהם, שהיא חיונית לריפוי ולבריאות הכללית.

טכניקות עיסוי רפואי

הטכניקות המשמשות בעיסוי רפואי נבחרות על ידי המטפל בהתאם למצב המטופל ולצרכיו האישיים. חלק מהטכניקות הנפוצות כוללות:

 1. עיסוי רקמות עמוק: טכניקה זו מתמקדת בשכבות העמוקות יותר של השריר ורקמת החיבור. היא משמשת לשחרור מתח שרירים כרוני, הפחתת רקמת הצלקות ושיפור טווחי התנועה.
 2. שחרור מיופשיאלי: שחרור זה כרוך בהפעלת לחץ עדין ומתמשך לתוך רקמת החיבור המיופשיאלית כדי להפחית כאב ולהחזיר יכולת תנועה. זה יעיל במיוחד לטיפול בתסמונת הכאב המיופשיאלי.
 3. טיפול בנקודות הדק (trigger points): טכניקה זו משמשת לטיפול באזורים כואבים בשרירים, המכילים נקודות טריגר, או קשרים, שנוצרים כאשר השרירים אינם מצליחים להשתחרר. הפעלת לחץ על נקודות אלו יכולה לעזור להקל על התכווצויות שרירים וכאבים.
 4. טכניקות עיסוי שוודי: למרות שהן ידועות יותר כשיטות הרפיה, טכניקות מסוימות של עיסוי שוודי כמו effleurage (החלקה) ופטריסאז' (לישה) משמשות גם בעיסוי רפואי לשיפור זרימת הדם וטונוס השרירים.
 5. ניקוז לימפטי: טכניקת עיסוי עדינה זו מסייעת בגירוי מערכת הלימפה, הפחתת נפיחות ושיפור סילוק הרעלים מהגוף.
 6. טיפול נוירו-שרירי: תוכנית מקיפה הכוללת מניפולציה של רקמות רכות ומאזנת את מערכת העצבים המרכזית של הגוף עם מערכת השרירים והשלד כדי להקל על כאבים ולשפר את תפקודם הלקוי.

לסיכום, עיסוי רפואי הוא מרכיב בעל ערך ויעילות רבים בתכנית טיפולי פיזיותרפיה. יכולתו להתמקד במצבים ותסמינים רפואיים ספציפיים הופכת אותו לכלי רב עוצמה לטיפול בכאב, שיקום ושיפור בריאות כללי. על ידי שילוב של מגוון טכניקות מיוחדות, עיסוי רפואי נותן מענה לצרכים הייחודיים של כל מטופל, ומציע גישה אישית לבריאות ואיכות חיים. כמו בכל טיפול רפואי, חיוני לעבוד עם מטפל מוסמך שיוכל להתאים את טכניקות העיסוי לצרכים ולמטרות הבריאותיות הספציפיות שלך.

לתיאום תור לעיסוי רפואי הינכם מוזמנים לפנות אלינו בכל דרך הנוחה לכם.

הצוות שלנו

ספורטתרפיסט

ליעוץ וקביעת תורים צרו איתנו קשר

תפריט נגישות