פיזיותרפיה

ליעוץ וקביעת תורים צרו איתנו קשר

טופס פניה - טקסט

מהי פיזיותרפיה?

פיזיותרפיה היא תחום של שירותי בריאות המשתמש בטכניקות מבוססות ראיות כדי לאבחן ולטפל במגוון רחב של בעיות בריאות. פיזיותרפיה משתמשת בגישה הוליסטית על מנת להתמקד בשיקום ומקסום יכולת התנועה, התפקוד היומיומי ותחושת רווחה כללית של האדם. פיזיותרפיה מציעה פתרונות שיקום במגוון רחב של בעיות בריאות, כגון בעיות נוירולוגיות, אורטופדיות, שיקום נשימתי ותחומים נוספים.

מהי מטרתה של פיזיותרפיה?

כאמור, פיזיותרפיה עוסקת בהערכה, אבחון וטיפול בבעיות שרירים ושלד, שיקום בעיות נוירולוגיות ולב-ריאה. המטרה של הטיפול היא לשפר את התפקוד הגופני, להפחית כאבים ולשפר את איכות החיים. פיזיותרפיסטים הם אנשי מקצוע מיומנים בתחום הבריאות המשתמשים במגוון טכניקות ושיטות המותאמות לצרכיו של המטופל ומצבו.

יתרונותיה של הפיזיותרפיה

פיזיותרפיה מציעה יתרונות רבים ויעילים עבור אנשים בכל גיל וכמעט בכל מצב. אלו כוללים:

 1. טיפול בכאבים: טכניקות רבות הכוללות טיפול ידני, תרגילים טיפוליים שונים ואלקטרותרפיה יכולות להקל ביעילות רבה על כאבים הנגרמים מפציעות, מצבים כרוניים או בתהליך החלמה לאחר ניתוח.
 2. שיקום ומניעת פציעות: לפיזיותרפיה תפקיד מכריע בשיקום אנשים לאחר ניתוחים אורטופדיים, פציעות ספורט או תאונות. היא מסייעת בשחזור כוח השרירים, גמישות וטווח תנועה תוך מניעת פציעות נוספות.
 3. ניידות ותפקוד משופרים: בין אם מדובר במגבלות ניידות עקב שבץ מוחי, פציעות חוט שדרה או מצבים הקשורים לגיל, פיזיותרפיה עוזרת לשפר את יכולת התנועה, שיווי המשקל והתפקוד הגופני הכולל.
 4. ניהול מחלות כרוניות: פיזיותרפיה יכולה לסייע בניהול מצבים כרוניים כמו דלקת פרקים, סוכרת, מחלות לב והפרעות בדרכי הנשימה. היא מתמקדת בפעילות גופנית ושינויים באורח החיים כדי לשפר תוצאות בריאותיות ארוכות טווח.
 5. ביצועי ספורט משופרים: ספורטאים וחובבי ספורט יכולים להפיק תועלת רבה מפיזיותרפיה כדי לייעל את ביצועיהם, למנוע פציעות ולקדם התאוששות מהירה.

טכניקות פיזיותרפיה נפוצות

פיזיותרפיסטים מפעילים טכניקות שונות המותאמות לצרכיו הספציפיים של כל מטופל. אלה עשויות לכלול:

 • טיפול ידני: טכניקות מעשית כמו מוביליזציות מפרקיות, עבודה עם רקמות רכות ועיסוי עוזרות להחזיר את הניידות, להפחית כאב ולשפר ריפוי רקמות.
 • תרגילים טיפוליים: תרגילים ספציפיים המיועדים להחזיר את הכוח, גמישות ושיווי המשקל הם חיוניים בשיקום התפקוד ובמניעת פציעות עתידיות.
 • אלקטרותרפיה: שיטות כמו אולטרסאונד, גירוי חשמלי וטיפול בלייזר משמשות לעידוד ריפוי רקמות, הפחתת כאב וניהול דלקות.
 • הידרותרפיה: תרגילים המבוצעים בתוך המים מספקים ציפה והתנגדות, מה שהופך את המים לסביבה אידיאלית לשיקום, במיוחד עבור אלה עם מגבלות מפרקים או בעיות נשיאת משקל.

מצבים רפואיים המטופלים בפיזיותרפיה

פיזיותרפיה יעילה בטיפול במגוון רחב של בעיות בריאות, כולל:

 • בעיות שריר ושלד: כאבי גב וצוואר, נקעים, מתיחות, דלקת מפרקים ניוונית ודלקת גידים.
 • בעיות נוירולוגיות: שבץ מוחי, פציעות בעמוד השדרה, מחלת פרקינסון, טרשת נפוצה ושיתוק מוחין.
 • בעיות נשימה: אסטמה, מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD) וסיסטיק פיברוזיס.
 • בעיות קרדיווסקולרית: שיקום לב, ניהול יתר לחץ דם והתאוששות לאחר ניתוח לב.
 • בעיות וסטיבולריות: טיפול בסחרחורת וירטיגו ובעיות שיווי משקל
 • בריאות האישה: תפקוד לקוי של רצפת האגן, טיפול טרום לידתי ואחרי לידה, ודליפת שתן.

לסיכום

פיזיותרפיה היא מרכיב חיוני של מכלול שירותי הבריאות המודרניים, ומציעה מגוון רחב של יתרונות משמעותיים לאנשים המתמודדים עם בעיות פיזיות, פציעות או בעלי צרכי שיקום. באמצעות מומחיותם של פיזיותרפיסטים וגישת טיפול מותאמת אישית, המטופלים יכולים להחזיר ניידות משופרת, להפחית את הכאבים, לזכות לתפקוד משופר ואיכות חיים טובה יותר.

אם את/ה מחפש/ת סיוע מקצועי בתחום הפיזיותרפיה, פנה לקליניקה שלנו על ידי מילוי טופס פניה או לווטסאפ לקבלת מענה מיידי. אנחנו נבחן את מצבך הבריאותי בצורה מקצועית ונפתח תוכנית טיפול מותאמת ויעילה, אשר  תעזור לך לשפר משמעותית את איכות חייך.

נתראה בקליניקה פיזיו-קוואנטאקס!

תפריט נגישות