נקע בקרסול

מהו נקע בקרסול?

נקע בקרסול הוא פציעה שכיחה שבה הרצועות המייצבות את הקרסול נמתחות יתר על המידה או נקרעות. מצב זה, למרות שכיח, יכול לנוע בין אי נוחות קלה לפציעות קשות הפוגעות בניידות.

טופס פניה – טקסט

הסיבות

נקע בקרסוליים נובע בדרך כלל מ:

  • פיתול או גלגול של הקרסול.
  • הפעלת כח על הקרסול.
  • הליכה או ריצה על משטחים לא ישרים.
  • הנעלה לא מתאימה.

זיהוי הגורמים הללו חיוני למניעה ומהווה את הבסיס לייעוץ והפניה לפיזיותרפיה.

תסמינים

התסמינים של נקע בקרסול כוללים כאב, נפיחות, חבורות, הגבלת תנועה, ובמקרים חמורים, חוסר יציבות בקרסול. תסמינים אלו לא רק מעידים על נוכחות של נקע אלא גם מנחים את הפיזיותרפיסטים בקביעת חומרת הפציעה ותוכנית הטיפול המתאימה ביותר.

טיפול

תפקידה של הפיזיותרפיה בטיפול בנקע בקרסול הוא חשוב ביותר. פיזיותרפיסטים מומחים בהערכה ובאבחון של היקף הפציעה ובניית תוכניות טיפול מותאמות אישית. הגישה שלהם מתחילה לעתים קרובות ב-R.I.C.E. שיטה (מנוחה, קרח, דחיסה, הרמה) לטיפול בכאב ראשוני ונפיחות.

ככל שההחלמה מתקדמת, הפיזיותרפיה הופכת מכרעת יותר ויותר. פיזיותרפיסט יציג תרגילים ספציפיים להחזרת טווחי התנועה, חיזוק הקרסול ושיפור שיווי המשקל, תוך הפחתת הסיכון לפציעה חוזרת. תרגילים אלו מותאמים לצרכיו אישיים של כל מטופל ומותאמים עם התקדמות ההחלמה.

בנוסף, פיזיותרפיסטים נותנים הדרכה בנוגע להנעלה נכונה ותמיכה בקרסוליים כדי למנוע פציעות עתידיות. הם עשויים גם להשתמש בטכניקת טיפול ידני, כולל עיסוי מפרקים, כדי להקל על הריפוי והתפקוד.

במקרים חמורים יותר, פיזיותרפיסטים משתפים פעולה עם אנשי מקצוע אחרים בתחום הבריאות כדי לקבוע אם יש צורך בהתערבויות נוספות, כגון חיזוק או ניתוח. לאחר התערבויות כאלה, פיזיותרפיה חיונית בשיקום, המסייעת למטופלים להחזיר את הכוח והתפקוד בקרסולם.

המטפל

חסן שמא

פיזיותרפיסט

תפריט נגישות